تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

راز قتل ميليارد در اصفهان فاش شد

   

   

  با تلاش كارآگاهان دايره مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي مركز اصفهان راز قتل پرويز صرافان، ميلياردر اصفهاني در كمتر از 48 ساعت فاش شد.

  كشف جسد مجهول الهويه

   شامگاه روز 22 بهمن ماه سال جاري، مأموران كلانتري 28 ورزشگاه المپيك اصفهان از طريق يك كارگر شهرداري از وجود جسد مرد ميانسالي در داخل شهر خشك شده خيابان برازنده مطلع شدند و بلافاصله مراتب به دايره مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي محمدرضا قنبري، بازپرس ويژه قتل دادسراي عمومي و انقلاب اصفهان جهت بررسي محل كشف جسد اعلام شد.

  در بررسي هاي اوليه كارآگاهان و كارشناسان پزشكي قانوني مشخص شد كه اين مرد حدوداً 51 ساله بر اثر ضربه جسمي سخت به سرش به قتل رسيده و قاتل يا قاتلين پس از به مرگ، جسد وي را به محل كشف جسد منتقل كرده اند.

  شناسايي جسد و پيگيري پرونده

  در ادامه تحقيقات جسد كشف شده به پزشكي قانوني منتقل شد و شناسايي هويت 9 قرباني در دستور كار قرار گرفت كه در كمتر از چند ساعت مردي با مراجعه به پزشكي قانوني و رؤيت جسد اعلام كرد كه جسد كشف شده متعلق به برادرش پرويز، نمايندگي يكي از شركت هاي بزرگ خودروسازي در اصفهان است و بنابر اظهارات نزديكان وي از چندي پيش با راننده شخصي اش بنام مرتضي اختلافاتي داشته است.

  ·        با اظهارات برادر مقتول و ديگر اعضاي خانواده وي بررسي زمينه دخالت مرتضي(راننده مقتول) در قتل ميليادر اصفهاني در دستور كارآگاهان پيس آگاهي قرار گرفت و در تحقيقات تكميلي نيز با اطلاعاتي كه خانواده مقتول در اختيار پليس آگاهي قرار داده بودند و همچنين بازرسي منزل مسكوني مقتول، برگه دست نويسي كشف شد كه مرتضي(راننده مقتول) در آن متعهد شده بود تعدادي مجموعه نفيسي سكه را كه در غياب اين مرد ثروتمند از وي به سرقت برده است را در مدتي كوتاه به مقتول باز گرداند و مقتول نيز با اخذ اين برگه از راننده شكايتي به دادگاه نكرده است.

  با كشف اين برگه دست نويس، مرتضي(راننده مقتول) و چند نفر ديگر به عنوان مظنونين اصلي دستگير و مورد بازجويي قرار گرفتند ولي به جهت عدم وجود مدارك كافي براي اثبات اتهام آزاد شوند ولي كليه حركات مظنونين پروند از سوي پليس زير نظر گرفته شد.

  خودكشي راننده مقتول و اعتراف به قتل

  مرتضي(راننده مقتول) در كمتر از چند ساعت پس از آزادي، دست به خودكشي زد ولي با انتقال به موقع به بيمارستان از مرگ رهايي يافت و بار ديگر مورد بازجويي قرار گرفت و اين بار پرده از جنايت و قتل پرويز صرافان برداشت.

  مرتضي در اعترافاتش در حضور بازپرس شعبه يك دادسراي عمومي و انقلاب اصفهان گفت: از حدود 14 سال قبل به عنوان راننده شخصي پرويز صرافان مشغول به كار شدم و در اكثر امور به من اعتماد كامل داشت ولي حدود دو سال پيش من از اعتماد سوء استفاده كردم و تعدادي از سكه هاي نفيس وي را سرقت كردم.

  وي افزود: هنگامي كه پرويز متوجه سرقت سكه هايش از سوي من شد براي حفظ آبروي من به دادگاه شكايتي نكرد و صرفاً تعهدي مبني بر عدم تكرار سرقت و بازگرداندن سكه ها از من گرفت و اجازه داد من به كارم ادامه دهم ولي چند وقت پيش وي دوباره متوجه سرقت اموالش توسط من شد و قصد اخراجم را تا پايان سال گرفت و من هم به همين دليل در صدد انتقام گيري و قتل او برآمدم.

  متهم به قتل مرد ثروتمند اصفهاني تصريح داشت: من اين تصميم را به يكي از دوستانم بنام محسن گفتم و قرار شد او هم در اجراي قتل من را همراهي كند و بالاخره در شب حادثه هنگامي كه من، پرويز و محسن داخل ماشين نشسته بوديم، محسن در محلي خلوت در حالي كه پشت سر پرويز قرار گرفته و با ميله ضرباتي به سر او وارد كرد و پس از آن نيز جسد پرويز را در زير آب رها كرده و از محل متواري شديم.

  دستگيري و اعترافات عامل ديگر قتل

  با اعترافات مرتضي، ديگر همدست وي محسن-م(31ساله) نيز دستگير شد ولي در اعترافات خود اظهار داشت: مرتضي(راننده مقتول) از چند وقت پيش به من گفته بود كه به دليل مسايل ناموسي قصد انتقام گيري و ناكاركردن فردي بنام پرويز را دارد و از من خواست كه با يو در قبال دريافت وجه همكاري كنم كه من هم پذيرفتم.

  اين عامل قتل مي گويد: روز حادثه مرتضي(راننده مقتول) با من تماس گرفت و براي ساعت 7 عصر قرار گذاشت و گفت كه براي زخمي كردن پرويز يك ميله آهني زير صندلي وجود دارد، من هم پس از سوارشدن به خودرو به وسيله ميله آهني از پشت سر ضرباتي به سر پرويز(مقتول) زدم و فكر مي كنم چند ضربه اي هم مرتضي به وي وارد كرد و پرويز فوت شد و ما هم جسد او را در نهر آبي رها كرديم.

  گفتني است تحقيقات پليس در مورد انگيزه ها و نحوه قتل پرويز همچنان ادامه
  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ شنبه 5 اسفند 1385 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , ,

آمار امروز سه شنبه 25 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55475
 • تعداد مطالب :158158
 • بازدید امروز :15052
 • بازدید داخلی :825
 • کاربران حاضر :87
 • رباتهای جستجوگر:330
 • همه حاضرین :417