تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

شناسايي اعضاي يك شبكه خريد و فروش نوزاد در اصفهان

   

   

  اعضاي شبكه بزرگ فروش نوزادان دركشور پس از دستگيري به فروش 145 نوزاد اعتراف كردند.                              

  اين باند از يك پزشك، 3 ماما ، 3 پرستار و دو كارمند ثبت احوال تشكيل شده بود كه از سوي ماموران وزارت اطلاعات در اصفهان دستگير شدند.

  * آغاز تحقيقات

  ماموران اداره اطلاعات اصفهان از حدود يك سال قبل متوجه فعاليت‌اعضاي يك شبكه فروش نوزادان در شهرستان‌اصفهان شدند.اعضاي اين باند نوزادان را به زوج‌هاي نابارور  تا مبلغی در حدود مبلغ10 ميليون تومان مي‌فروختند. 
   با تكميل تحقيقات مقدماتي موضوع به دادستان عمومي و انقلاب اصفهان  ارجاع شد و  وی نیز رسیدگی به اين پرونده را به شعبه سوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب اصفهان واگذار کرد .
  محمدرضا مفيديان بازپرس پرونده نیز  پس از مطالعه پرونده دستور بازداشت تمام اعضاي باند و شناسايي خريداران و فروشندگان نوزاد را صادر كرد.

  * فروش 145 نوزاد

  محمد رضا مفیدیان ، با زپرس شعبه 3 دادستانی  اصفهان در این ارتباط اظهار داشت: در بازجويي از اعضاي این  باند مشخص شد ، سردسته باند يك پزشك است که  پس از تولد نوزادان ، آنها را به فروش مي‌رساند و 3 ماما نيز براي او خريداران و فروشندگان را شناسايي مي‌كردند.

   وی افزود:اعضاي اين باند در ابتدا زوج‌هايي را كه به خاطر فقر مالي قادر به نگهداري نوزاد خود نبودند و يا دختراني را كه ناخواسته باردار مي‌شدند شناسايي  کرده و پس از شناسايي فروشندگان نوزاد، خريداران  را نیز از بين زوج‌هاي نابارور شناسايي مي‌كردند و  با دريافت 10 ميليون تومان نوزادان را به زوج‌هاي نابارور  واگذار می کردند  و  صرفا حدود يك ميليون تومان از اين پول را به فروشندگان و یا در حقیقت پدر و مادر اصلی نوزاد  مي دادند.

   بازپرس این پرونده گفت:پس از شناسايي خريدار و فروشندگان سردسته باند وارد عمل مي‌شد. او با كمك 3 پرستار، زن باردار را در كلينيك خود بستري مي‌كرد و با گرفتن آدرس و مشخصات فروشنده عمل زايمان را انجام مي‌داد و پس از زايمان حلقه آخر اين زنجير فعاليت خود را آغاز مي‌كرد که در این مرحله  سردسته باند براي نوزادان گواهي ولادت جعلي با مهر بيمارستان و يا زايشگاه تهيه مي‌كرد و آن را به اعضاي باند در اداره ثبت احوال مي داد.

  مفیدیان تصریح داشت:دو عضو اين باند كه كارمند ثبت احوال بودند در ادامه با مدارك جعلي تولد نوزاد و مدارك زوج خريدار، براي نوزادان به نام زوج خريدار شناسنامه صادر مي‌كردند.
   بنا بر این گزارش ماموران همچنين در بررسي محل فعاليت اعضاي اين باند تعداد 145 پرونده فروش نوزاد كشف كردند.

  *درآمد 5 ميلياردي

  يك مقام آگاه  نیز اعلام کرد :اعضاي اين باند بيش از پنج ميليارد تومان از اين راه درآمد بدست آورده بودند
  و سردسته اين باند مشتريان خود را از ميان بيماراني كه به او و 3 ماماي عضو باند مراجعه مي‌كردند شناسايي کرده  و حدود هفت سال فعاليت داشتند.

  بازپرس پرونده پس از تكميل تحقيقات و شناسايي نوزادان شناسنامه‌هاي آنها را باطل كرد.
  محمدرضا مفيديان بازپرس پرونده در گفت و گو یی با تاييد این خبر افزود: اتهام خريداران نوزادان استفاده از سند مجعول و معاونت در جعل است. اتهام اعضاي باند نيز خريد و فروش نوزاد، تحصيل مال نامشروع، استفاده از سند جعلي و معاونت در جعل است.

  وي گفت: تحقيقات روي اين پرونده پايان يافته و كيفر خواست متهمان آنها صادر شده است.
  مفيديان درخصوص وضعيت اعضاي اين باند نيز گفت: اعضاي اين باند در ابتدا روانه زندان شدند اما پس از بازجويي براي آنها قرار وثيقه‌صادر شد كه با سپردن وثيقه از زندان آزاد شدند.
  اين مقام قضايي در هشداري به شهروندان گفت: در اين پرونده خريداران نوزاد خيلي متضرر شدند. مردم بايد مراقب باشند در چنين مواردي به صورت قانوني و با تنظيم دادخواست، حضانت و سرپرستي فرزند مورد نظر خود را برعهده بگيرند تا دچار مشكل نشوند.

  رئيس كل دادگستري اصفهان نيز در اين ارتباط گفت: پرونده مربوط به فروش تعدادي نوزاد در اصفهان متعلق به 3 سال پيش است.

  غلامرضا انصاري، رئيس كل دادگستري استان اصفهان پيرامون دستگيري اين باند خريد و فروش نوزاد در اصفهان افزود: دستگيري اين باند جديد نيست و 3 سال پيش موردي در اين خصوص بود كه شايد اين گونه كه در جرايد مطرح نشد.

  وي اظهار داشت: 3 سال پيش در خصوص پرونده فروش تعدادي نوزاد، در موقعي كه هنوز دادسرا تشكيل نشده بود گزارش اوليه در خصوص اين پرونده را ارائه كردم و در دادگاه پي گيري و رسيدگي شد.

  انصاري در خصوص ارائه جزئيات بيشتر در مورد پرونده فروش نوزادان در اصفهان تنها گفت: در 3 سال گذشته تعدادي افراد با مراجعه به بيمارستان هاي سطح شهر اصفهان با موافقت والدين نوزادان، اقدام به خريد آنها و فروش دوباره به خانواده هاي متقاضي مي كردند.

  رئيس دادگستري استان اصفهان افزود: در اخباري كه در خصوص فروش نوزادان منتشر شده در مورد نحوه پرونده و تعداد نوزادان اغراق شده است.

   


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ شنبه 5 اسفند 1385 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , , ,

آمار امروز سه شنبه 25 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55475
 • تعداد مطالب :158158
 • بازدید امروز :14877
 • بازدید داخلی :814
 • کاربران حاضر :87
 • رباتهای جستجوگر:336
 • همه حاضرین :423