تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

آزادی کودک 4 ساله از چنگال آدم ربایان

  با تلاش شبانه روزی مأموران پلیس آگاهی استان اصفهان، ربایندگان کودک 4 ساله، شناسایی و طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند و کودک ربوده شده نیز به آغوش خانواده بازگشت.

   در طول تحقیقات و عملیات ضربت جهت دستگیری ربایندگان کودک، با توجه سن کم مهشید(کودک ربوده شده) تمرکز ویژه ای بر حفظ سلامتی کودک و پیشگیری از هرگونه عمل غیرقابل جبران از سوی آدم ربایان وجود داشت.

  فقدان کودک 4 ساله

  حدود ساعت 18، روز جمعه 26 مرداد ماه سال جاری فقدان کودک 4 ساله ای بنام مهشید ج در حوالی امام زاده شاه سلیمان شهر دیزیچه از توابع اصفهان به کلانتری 12 این شهر اعلام شد که در پی عدم نتیجه در یافتن کودک، مراتب به اطلاع پلیس آگاهی شهرستان مبارکه رسید که به دلیل سن کم کودک و احتمال ربودن وی، چندین اکیپ محسوس و نامحسوس از ماموران پلیس آگاهی شهرستان مبارکه به سرپرستی سرگرد سعیدی به جستجوی محل های احتمالی اختفای کودک و آدم ربایان وی پرداختند که به رغم همه تلاش ها نتیجه ای حاصل نشد.

  از سویی دیگر در تحقیقات اولیه مشخص شد که آخرین فردی که مهشید با وی دیده شده است، عموی 29 ساله کودک بنام محمدرضا-ج بوده است ولی وی از وضعیت مهشید اظهار بی اطلاعی کرد و اعلام کرد پس از خرید مقداری تنقلات، مهشید را به خانه برادرش برده و از آن زمان اطلاعی از مهشید ندارد.

  تماس آدم ربایان با خانواده مهشید

  پس از چند ساعت جستجوی شهر و تحقیقات از خانواده کودک، حدود ساعت 21 ربایندگان در دو مرحله با تلفن همراه پدر و منزل مادربزرگ کودک ربوده شده تماس گرفته و بدون طرح هیچ خواسته ای اعلام کردند که مهشید 4 ساله در اختیار آنها می باشد.

  با تماس آدم ربایان با خانواده کودک ربوده شده و حساسیت پرونده و بنا بر دستور فرمانده انتظامی استان، سرهنگ حسین حسین زاده، رییس پلیس آگاهی استان و کارآگاهان دایره مبارزه با جرایم جنایی وارد عمل شدند و مجدداً محمدرضا(عموی مهشید) را مورد بازجویی قرار دادند ولی محمدرضا سعی داشت با اظهارات متناقض مسیر تحقیقات را منحرف کند.

  با توجه به اظهارات متناقض محمدرضا(عموی مهشید)، سوابق و ارتباطات وی مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد که محمدرضا در برخی افراد بزه کار و باندهای توزیع مواد مخدر ارتباط دارد و دارای دو فقره سابقه کیفری مربوط به مواد مخدر و نزاع نیز می باشد.

   با بررسی سوابق و تحت نظر گرفتن عمومی مهشید، کارآگاهان نسبت به وی بیش از پیش مظنون شدند ولی محمدرضا همچنان بر عدم اطلاع خود از وضعیت مهشید پافشاری می کرد.

  درخواست 25 میلیون وجه نقد از سوی آدم ربایان

  در ساعت 13، روز شنبه، 27 مردادماه آدم ربایان طی تماس با پدر مهشید درخواست دریافت 20 میلیون تومان وجه نقد ظرف 24 ساعت را مطرح کردند که با توجه به آشنایی آدم ربایان با تلفن های خانواده مهشید، فرضیه مشارکت یکی از نزدیکان مهشید در آدم ربایی مطرح شد که اصلی ترین مظنون محمدرضا(عموی مهشید) بود.

   در ادامه تحقیقات کارآگاهان با بکارگیری شگردهای پلیسی و فعال سازی منابع اطلاعاتی، پس از انجام در تماس مجدد آدم ربایان در شامگاه روز شنبه 27 مردادماه، حدود محل تماس های آدم ربایان از تلفن همگانی در شهرستان فلاورجان و زرین شهر شناسایی شد و بالاخره یکی از آدم ربایان بنام اسماعیل-ب، 22ساله و اهل زابل گرفتار ماموران شد و با اعتراف به بزه انتسابی محل اختفای کودک و همچنین طراحی آدم ربایی توسط عمومی مهشید اعلام کرد.

  آزادی کودک ربوده شده

  ماموران پلیس آگاهی پس از دستگیری و اعتراف اسماعیل-ب(یکی از آدم ربایان) در سریعترین زمان ممکن با هماهنگی مقام قضایی به منطقه چرمهین از توابع زرین شهر اصفهان اعزام شدند و از حدود ساعت یک بامداد روز دوشنبه 29 مردادماه، منزل مسکونی یکی از آدم ربایان که کودک ربوده شده در آن نگهداری می شد را تحت نظر قرار دادند.

   ماموران پس از بررسی، حدود ساعت 5/2 بامداد محل را به محاصره خود در آوردند و از آنجا که خانواده آدم ربا نیز در منزل سکونت داشتند و احتمال وارد آمدن آسیب به ایشان و کودک ربوده شده در حین دستگیری آدم ربا وجود داشت، کارآگاهان پلیس آگاهی به سرپرستی سرهنگ حسین زاده ضمن ورود نامحسوس به منزل مسکونی، به صورت کاملاً آشکار درب منزل را به صدا در آورده و با ترفند متهم را از اتاق خارج کردند که با خروج متهم از اتاق برای مراجعت به درب ورودی ماموران مخفی شده در منزل اتاق محل سکونت را تحت کنترل در آورده و متهم را نیز در فضای باز منزل دستگیر کردند.

  از آنجا که این عملیات ضربت در کمتر از 2 دقیقه به اجرا در آمده بود، فرصت هرگونه عکس العمل از متهم سلب شد و کودک ربوده شده نیز در حالی که در کنار فرزندان متهم در خواب بود، شناسایی و توسط ماموران از محل خارج شد.

  مرادعلی-چ(42ساله) و فرزند وی علی-چ(20ساله) نیز بلافاصله دستگیر و به خودروهای پلیس منتقل شدند.

  مهشید در آغوش خانواده

  علیرغم خستگی فراوان و بی خوابی 72 ساعته ماموران، با توجه به نگرانی شدید خانواده کودک ربوده شده تصمیم بر آن شد که بدون هیچ وقفه ای مهشید تحویل خانواده اش شود و حدود 45 دقیقه بعد تصویر زیبایی از احساس یک خانواده به فرزند خردسالشان به نمایش درآمد و مهشید به آغوش گرم خانواده اش بازگشت که آرامش و خوشحالی نیز نه تنها در چهره خانواده مهشید، بلکه در چهره مأموران پلیس آگاهی نیز موج می زد.

   

   

   

  این گزارش مشاهدات عینی و حضوری من در مراحل مختلف پرونده است

   


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ سه شنبه 30 مرداد 1386 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , , ,

آمار امروز سه شنبه 25 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55475
 • تعداد مطالب :158158
 • بازدید امروز :14988
 • بازدید داخلی :825
 • کاربران حاضر :89
 • رباتهای جستجوگر:331
 • همه حاضرین :420